2000 yılında mezun olduğum Kütahya Çini Meslek Yüksek Okulu’nun ardından 2004 yılına kadar Kütahya Seramik Atölyesinde serbest çini çalışmalarıma devam ettim.  Bu zaman diliminde yoğun olarak torna (çamur şekillendirme) ve dekorlama çalışmaları yaptım.
2004 yılında Göcek’e döndüm. 2006 yılına kadar serbest çalışmalarıma devam ettim.  Ve 2006 yılında Atölye Nariyan’ı kurdum.  Atölyemde, 60 cm3 iç hacimli elektrikli fırın, torna ve diğer araçlarımla kimi zaman özgün kimi zaman da geleneksel tasarımlar çalışıyorum. Tasarımlarım iç ve dış dekorasyon süslemeleri, takılar, hediyelik eşyalar, mutfak eşyaları gibi ana gruplardan oluşuyor. Ayna kenarları, iç ve dış cephelerde kullanılan panolar, dolap kulpları, küllük, şişe, vozo, kap ve tabaklar, maşrapalar en çok çalıştığım formlar.   Müşteri dostlarımızdan gelen özel siparişleri de yerine getirmeye çalışıyorum. Yemek takımı gibi çok parçalı siparişlerde tasarım ve üretimin epeyce zaman aldığını hatırlatmak isterim. Tasarımlarımı yine Göcek’te bulunan satış mağazamızda sergileyip ziyaretçilerimizin beğenisine sunuyorum. Uzun emeklerle oluşan  her parçayı sizlerle paylaşmak çok güzel.
Önceden randevu alınması halinde her yaştan kişi ve küçük gruplara özel kurslar da düzenliyorum. Tatilden hoş anılarınızın yanı sıra kendi tasarımınız bir objeyle dönmenin heyecanını paylaşmak benim için ayrı bir keyif.
Yolunuz ya da rotanız Göcek’e düştüğünde görüşmek üzere...
Feride Keskin
Üretimle ilgili detaylı bilgi için...>>